Dodano: 14.05.2011 | Rozrywka

A A A

Nowe Nurty 2011

Nowe Nurty to połączenie imprezy plenerowej i klubowej ,która odbędzie się w dniach 14-15 maja w ramach Imprez Wartych Poznania.

NOWE NURTY to koncert plenerowy, który cyklicznie odbywa się w ramach Imprez Wartych Poznania. NOWE NURTY to żywiołowa mieszanka muzyki akustycznej i elektronicznej, fuzja najrozmaitszych brzmień w wykonaniu niekonwencjonalnych artystów. W tym roku będzie to już VIII edycja koncertu.

Tegoroczne NOWE NURTY to połączenie imprezy plenerowej i klubowej: 14 maja odbędzie się koncert plenerowy (Plac Kolegiacki, Dziedziniec Urzędu Miasta), natomiast 15 maja w czterech poznańskich klubach (Klub Kisielice, Dragon, 8 Bitów i Klubokawiarnia Meskalina) odbędą się koncerty pod nazwą NOWE NURTY KLUBOWO.

W programie między innymi:

Silent Event - TARGI MUZYCZNE

Wydarzenie to będzie okazją do prezentacji i promocji poznańskich artystów, którzy są na początku swojej ścieżki muzycznej lub nie mieli do tej pory okazji do przedstawienia swej twórczości szerszej publiczności. Przez dwie godziny będzie można porozmawiać z różnymi artystami i posłuchać odmiennie stylistycznie muzyki, a wszystko odbywać się będzie na słuchawkach bezprzewodowych na trzech kanałach jednocześnie.

Sprawdzona na Zachodzie i w Stanach Zjednoczonych formuła Silent Event pozwala na zorganizowanie imprezy, podczas której różni ludzie chcą słyszeć różne rzeczy, w dowolnym miejscu i o każdej porze. System transmiterów radiowych umożliwia jednoczesne przekazywanie dźwięku na aż trzech pasmach. Uczestnicy wydarzenia otrzymują bezprzewodowe słuchawki – sami wybierają kanał oraz poziom głośności, co gwarantuje swobodę i komfort odbioru dźwięku.

KAMP!

KAMP! to elektroniczne trio które powstało w 2008 r. w Łodzi. Ich brzmienie często opisywane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80-tych, francuskiego house'u czy chill-wave'u. Zadebiutowali w lutym 2009 roku, wydając "Thales one", który spotkał sie z entuzjastycznym przyjęciem przez krytków i dziennikarzy niezalezynych mediów w Polsce. Rok 2011 dla Kamp! to m.in. rola supportu podczas polskiej trasy koncertowej grupy Hurts, występy w Londynie oraz USA na najważniejszej imprezie showcase'owej przemysłu muzycznego - festiwalu SXSW w Austin, Texas. Aktualnie zespół pracuje nad debiutanckim albumem który pojawi się wczesną jesienią. Pierwszy singiel z tego wydawnictwa pojawi się w rozgłośniach w maju, ale wcześniej będzie można go posłuchać podczas wiosennych koncertów.

NATU

Właścicielka jednego z najbardziej poruszających głosów w kraju, NATU, czyli Natalia Przybysz, w ramach ogólnopolskiej trasy promującej jej drugie solowe wydawnictwo, album „Gram duszy”. Wielu zapamiętało ją jako członkinię grupy Sistars, z którą wprowadziła rasowy soul oraz R'n'B na szczyty polskich list przebojów. Charakterystyczne brzmienie, melodyjne i nowoczesne kompozycje, bezpośrednie teksty oraz doskonałe wykonania "na żywo" sprawiły, że był to jeden z nielicznych zespołów w historii polskiej muzyki rozrywkowej, który zaskarbił sobie poparcie mediów, krytyki oraz odbiorców na tak szeroką skalę, zdobywając wszystkie nagrody przemysłu muzycznego.
Na koncercie NOWE NURTY zaprezentowany zostanie materiał z ostatniej płyty ”Gram Duszy” (produkcja: Jurek Zagórski, Dominik Trębski, Piotr Zabrodzki oraz Envee) jak również kilka utworów z płyty ”Maupka Comes Home” (produkcja: Envee).

PINNAWELA

Druga z siostr Przybysz dzieciństwo spędziła w szkołach muzycznych, kawiarniach i klubach, w których grała i zarabiała zanim jeszcze osiągnęła pełnoletniość.  Tuż po maturze wsiadła do busa z zespołem Sistars i jeździła z chłopakami i siostrą przez kilka lat po Polsce i innych krajach koncertując  i zgarniając wszystkie liczące się w kraju nagrody. Po zawieszeniu działalności zespołu nie wyobrażała sobie jak inaczej można funkcjonować, więc od razu zabrała się za swój solowy materiał. Pomysłów nie brakowało, a album „Soulahili” zebrał świetne recenzje. Po macierzyńskiej przerwie powstał drugi album artystki "Renesoul", na którym usłyszeć można zdolnych polskich muzyków, towarzyszących wokalistce również na scenie; Piotr Zabrodzki, Jan Młynarski, Michał Grott, Marian Wróblewski,Przemysław Maciołek, Jose Manuel Alban Juarez. Swoją obecnością zaszczycił płytę beatboxer z Singapuru Darni Ng. Koncert NOWE NURTY będzie pierwszą okazją do posłuchania materiału z nowej płyty w Poznaniu, nie zabraknie również utworów z pierwszego albumu PINNAWELI ”Soulahili”.

Silent Concert – po raz pierwszy w Polsce koncert na słuchawkach – SHAKOFRAKO

Wydarzenie wyjątkowe na skalę naszego kraju! Pierwszy Silent Concert w Polsce czyli koncert, który nie będzie słyszalny przez publikę ze sceny czy z głośników, a wyłącznie poprzez bezprzewodowe słuchawki.

Silent Concert to idea nowa w Polsce, ale realizowana już od kilku lat na całym świecie. Efekt końcowy twórczości wykonawców słychać jedynie w bezprzewodowych słuchawkach.

Specjalnie na potrzeby pierwszego Silent Concert w Polsce powstał projekt ShaKoFraKo. Grupa twórców i wykonawców związanych z Poznaniem stworzy wyjątkowy Live Act. DJ Shamut stanie za "dekami" i zadba o muzycznych "gości" światowego formatu, którzy odtwarzani z płyt nawiążą dialog z muzykami sesyjnymi. Kocin, Franc, i Konczal grając tylko w przestrzeni słuchawkowej - odcięci od świata akustycznych dźwięków - dołożą melodie, rytmy oraz nowe brzmienia do muzyki prezentowanej przez Shamuta. Całość zabrzmi tylko w wyjątkowym, ograniczonym bezprzewodowymi słuchawkami świecie - odciętym od otwartej - brzmiącej mnóstwem zwykłych odgłosów (szelest ciał, szuranie nóg, gwar tysiąca osób) przestrzeni dziedzińca Urzędu Miejskiego w Poznaniu.

Silent Party – DJ: ROBERT BUSHA, COLLIE WEED, BENDA

Zwieńczeniem koncertu plenerowego NOWE NURTY będzie Silent Party czyli impreza taneczna na 1000 słuchawek bezprzewodowych, gdzie na trzech kanałach jednocześnie trzech DJ’ów zaprezentuje odmienną stylistycznie muzykę. Robert Busha odpowiadać będzie za kanał  elektroniczno-klubowy, Collie Weed zaprezentuje muzykę z pogranicza  reggae dub-step, natomiast Benda pozytywnie rozkręci kanał old school funk & hip-hop.

Silent Party to synonim nowej jakości zabawy – nowatorska technologia gwarantuje niezapomniane doznania, poczucie nieskrępowanej wolności, fantastyczne przeżycia i emocje. Uczestnicy „cichej” imprezy sami decydują o tym, co w danym momencie słyszą, swobodnie regulują poziom natężenia dźwięku, wybierają miejsce i towarzystwo, z którym chcą się bawić.

Więcej szczegółów na: http://www.estrada.poznan.pl/index.php/pl/program/10,20,1282,nowe-nurty-2011-koncert-plenerowy

zgłoś nadużycie

Komentarze (6)

FyykbI5wpP95

25.08.2016 10:20

Wow! Great to find a post knicokng my socks off! http://uolppc.com [url=http://qwcjerhy.com]qwcjerhy[/url] [link=http://veftloexfnb.com]veftloexfnb[/link]

zgłoś nadużycie

8dlTNiEySz

23.08.2016 21:31

This info is the cat's paamjas!

zgłoś nadużycie

6h6V9LBOPhf

22.08.2016 12:01

Your cranium must be prenictotg some very valuable brains. http://vexojnd.com [url=http://sqvejlp.com]sqvejlp[/url] [link=http://vsyiivcxiov.com]vsyiivcxiov[/link]

zgłoś nadużycie

fAJ9ZeneDB

20.08.2016 09:33

I found just what I was needed, and it was engeatrinint!

zgłoś nadużycie

ii853cPrZ

19.08.2016 22:52

To think, I was cosnfued a minute ago.

zgłoś nadużycie

louis vuitton sale

10.09.2014 13:59

This is really interesting, You are a very skilled blogger. I've joined your feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I've shared your web site in my social networks! louis vuitton sale http://www.boano.com/form/img/nalv.asp

zgłoś nadużycie

Dodaj komentarz jako gość albo zaloguj się

Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki, któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne.

wymagane
wymagane, niepublikowane

Skok do góry [g]