Artykuły

Na słodko? Na zdrowie!

Raz na jakiś czas przychodzi taki moment, w którym patrzymy na siebie krytycznym okiem i postanawiamy zmienić swoje nawyki oraz zadbać o zdrowy wygląd i samopoczucie. Koleżanka z pracy rozpoczęła super dietę, a siostra wykupiła karnet na siłownię? Dołącz do nich!

Konkurs Time Trend w Radio PiN! Wygraj markowy zegarek!

Sportowy Casio, designerski Lorus czy błyszczący i biżuteryjny Morgan? Zabawa Time Trend to prawdziwa gratka dla miłośników modnych czasomierzy! Weź udział w konkursie i zdobądź jeden z nich!

Kto się boi grypy?

Wyobraźmy sobie świat, w którym nie istnieje grypa. Ludzie nie są narażeni ani na jej bezpośrednie działanie ani na następstwa takie jak zapalenie płuc lub oskrzeli.

Wygrać z trądzikiem

Trądzik to dla wielu młodych ludzi ogromny problem, z którym nie potrafią sobie poradzić. Na rynku co chwilę pojawiają się „cudowne” specyfiki, mające wyleczyć tę przykrą dolegliwość, która niejednokrotnie jest przyczyną nieśmiałości nastolatków

Idealnie dobrana para

Chcesz poprawić swój wygląd i zastanawiasz się, jaki zabieg będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Kobiety często pytają dermatologów estetycznych: „Fraxel czy Thermage?” Okazuje się jednak, że w walce o odmłodzenie skóry świetnie sprawdza się połączenie obu tych zabiegów, zatem odpowiedź brzmi: „Fraxel i Thermage!”

Medycyna estetyczna stawia na lasery Fraxel!

Lasery Fraxel to najnowocześniejsze rozwiązania techniki laserowej stosowanej w dermatologii. Główną zaletą laserów Fraxel jest możliwość wykonania łatwego i efektywnego zabiegu regeneracji skóry, z przewidywalnymi rezultatami oraz minimalnymi efektami ubocznymi.

Intrygujący uśmiech

Coraz łatwiej o hipnotyzujący uśmiech na wakacje. Gabinety stomatologiczne zachęcają już nie tylko do wybielania, ale także do zdobienia zębów specjalną biżuterią, czy nietypowym tatuażem.

P jak profilaktyka - badania, o których warto pamiętać!

Oprócz chorób nowotworowych (o których, jak ufam, Czytelnik wie już dostatecznie dużo) w Polsce notuje się dużą liczbę zachorowań na schorzenia, o których mówi się mniej, a które późno wykryte stanowią poważne zagrożenie dla populacji. Dla przykładu, co dziesiąty Polak ma objawy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), a 15 milionów z nich umiera rocznie z tej przyczyny.

Niepozorne duety

Wiosna powoli zaczyna obdarowywać nas tym co ma najlepsze. Soczyste owoce i kolorowe warzywa zdają się wołać do nas z każdej możliwej strony. Trudno jest się obejść smakiem zwłaszcza, że nasz organizm po zimie sam zaczyna się domagać witamin i mikroelementów. Jednak i w zdrowych warzywach, owocach czy mięsie może kryć się pułapka, która może okazać się dla nas zwodnicza. Zdarzyć się może, że zaplanowana przez nas dieta może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Hollywoodzki look na wiosnę

Dni są co raz cieplejsze, a noce co raz krótsze. To sygnał, że nie tylko powitaliśmy już wiosnę, ale zbliża się również lato. Po mroźniej i zimie czas ożywić trochę nasz wizerunek. Czas więc na dodatki.

Soczysta wiosna

W kalendarzu połowa kwietnia, to już najlepsza pora, aby na dobre pochować grube ubrania w głąb szafy. Nadszedł teraz czas kiedy niepodzielnie w naszej garderobie będą rządzić zwiewne sukienki, kolorowe bluzki i krótkie spodenki. Warto odświeżyć swoją wiosenną garderobę ponieważ w tym sezonie nadchodzi kolorowa rewolucja.

Lepsza przemiana materii na wiosnę!

Każdy wie, że po zimie przychodzi czas kiedy trzeba zrzucić zbędne kilogramy na lato. Większość z nich popełnia niewybaczalny błąd i stosuje głodówki lub drastyczne diety. Problem w tym, że po takiej głodówce lub diecie nasza przemiana materii jest spowolniona i szybko ulegamy efektowi „jojo”. Dlatego proponuję kilka sposobów na to, by nasza przemiana materii była szybsza, a efekty nie były tylko chwilowe.

Zdecydowana Pani Zima

Kobiety o typie urody "Zima" są bardzo charakterystyczne i z reguły dość łatwo je rozpoznać. Wyróżniają się zdecydowanym i wyrazistym typem urody, mocne kontrasty są dla nich wręcz stworzone, a jaskrawe barwy - największym sprzymierzeńcem. "Pani Zima" kojarzona jest najczęściej z urodą Królewny Śnieżki, choć osoby o tym typie urody mogą mieć również ciemną karnację oraz jaśniejsze włosy.

Styl No - Logo

Szpanowanie firmowymi znaczkami? Markowe rzeczy jako miara naszego stylu i statusu materialnego? To już passé. Już od jakiegoś czasu z powodzeniem triumfy święci bowiem tzw. styl No – Logo, który hołduje ubraniom anonimowych firm lub też tych topowych, jednak bez uciążliwego naprzykrzania się „krzyczącymi” znakami rozpoznawczymi. Chcesz zyskać swój własny, niepowtarzalny i oryginalny styl? Idea No – Logo stworzona jest właśnie dla ciebie!

Doktor Google

Dlaczego ludzie leczą się sami i szukają pomocy w internecie? Nie od dziś wiadomo, że dla większości z nas internet jest obecnie jednym z podstawowych źródeł zdobywania najróżniejszych informacji. Wśród poszukiwanych przez internautów wiadomości coraz częściej znajdują się porady zdrowotne. Wielu ludzi przed wizytą u lekarza (rzadziej zamiast wizyty) zasięga opinii innych użytkowników sieci…

Moda na szycie

Karnawał jest to okres wielu domówek, imprez na mieście czy na wynajętych salach. W czasie kiedy jedna impreza goni kolejną dla wielu osób ważne jest, aby dobrze się zaprezentować, najlepiej za każdym razem w nowej, niepowtarzalnej kreacji czy przebraniu.

Moda na pop up store

W dzisiejszych czasach dużą rolę przywiązuje się do wyglądu, a co za tym idzie do mody. Starannie dobieramy ubrania chcąc zaprezentować się jak najlepiej. Niektórym zabawa formą przynosi zamierzone, spektakularne efekty, a niektórym wręcz odwrotnie. Błąd tej drugiej części polega zapewne przede wszystkim na nieefektownym doborze ubrań. Na pomoc wszystkim tym, którzy nie nadążają za zmieniającą się modą, jak i dla tych dobrze rozeznanych z pomocą przychodzą sklepy pop up store.

Nie bądź żyła - oddaj krew!

To nie kwestia mody ani chęci zysku. To po prostu wzrost ludzkiej świadomości, to poszanowanie dla życia drugiego człowieka - honorowe krwiodawstwo.

Street Fashion in Poznań

Jesień to ładna, kolorowa pora roku, dopóki ulice i drzewa zdobią barwne liście. Niestety nie trwa to długo. Ani się obejrzymy i okazuje się, że na stałe w mieście zagościły ponure kolory. Dobrze, gdy spadnie śnieg i okryje to wszystko swoją bielą. Jest wtedy może i monotonnie, ale przede wszystkim pięknie. A co dzieję się na ulicach Poznania z ludźmi, gdy nadchodzi szara pora jesiennych i zimowych dni?

Kawiarnia na zielono

Poznań raczej nie kojarzony jest ze zdrową żywnością. Niekoronowanym „władcą” tego miasta jest ziemniak, którego trudno nazwać najbardziej odżywczym i bogatym w witaminy. Dlatego też zaskoczę was, drodzy mieszkańcy grodu nad Wartą, że właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce ekologiczna kawiarnia.

Skok do góry [g]