Artykuły

Ważny przegląd jest ważny

Rynek motoryzacyjny w Polsce w ostatnich latach znacznie się powiększył. Po naszych drogach z roku na rok jeździ coraz więcej samochodów. Są one coraz nowsze, lepsze i bardziej zaawansowane technologicznie. Czasy, kiedy kierowca sam mógł ocenić, co zepsuło się w aucie bezpowrotnie minęły. Obecnie, aby wydać diagnozę, potrzebny jest specjalista i odpowiedni sprzęt. Wielu usterkom można zapobiec, poddając samochód regularnym przeglądom. Niestety większość kierowców korzysta z usług warsztatów samochodowych dopiero wtedy, kiedy samochód jest już zepsuty.

Poszukiwacz przygód o mocnych nerwach

Gringo ze swoim przenikliwym spojrzeniem i uporem zgłębi każdą tajemnice opuszczonych miejsc. Nieustraszony pasjonata urban exploration w swojej opowieści, wie jak budować napięcie. Przeczytajcie koniecznie!

Świadomi turyści i uwaga KONKURS

Czy w dobie kultu pośpiechu i nowości potraficie dostrzec tajemnicze piękno podniszczonych, opuszczonych budynków? Czy chcielibyście być w pełni obecnym tu i teraz, wchłaniając całym sobą tajemnice danego miejsca? Jeżeli macie dość standardowych wycieczek i przeczuwacie, że jeszcze nie wszystko widzieliście w Poznaniu, może pora spróbować urban exploration?

O podróżniczce, która jeździ stopem

Julka Mozgawa, autostopowiczka od 6 lat, miłośniczka podróży, ciekawa świata i ludzi w wywiadzie (tylko dla nas!) opowiedziała o swojej pasji podróżowania.

Kajaki jesienią?! A dlaczego nie!

Kiedy wspomniałam znajomym, że właśnie wybieram się na spływ kajakowy...na kilka sekund zapadła cisza, a potem rozgorzała gorąca dyskusja. Kajaki jesienią?! Czy ty się dobrze czujesz?! A dlaczego nie! Przecież można zabrać ze sobą ciepłą odzież, wybrać łatwiejszy szlak, skorzystać z posezonowych zniżek itp. Trochę wyrzeczeń, a wrażenia niezapomniane!

Zaplanuj trasę swojej podróży

W prawo, a może w lewo? Nie wiesz gdzie jechać? GPS wyprowadził Cię w pole? A może chcesz ruszyć w świat i potrzebujesz pomoc? Wszyscy, którzy mają sentyment do starych map, globusów, nie wierzą w internetowe nawigatory znajdą tu coś dla siebie.

Tanie latanie

Zimne i mgliste poranki, szybko zapadające ciemności, zmęczenie pracą i nauką… Brzmi znajomo? A gdyby tak przechytrzyć jesienne zniechęcenie? Jednym ze sposobów może być chwilowa zmiana otoczenia, czyli mała podróż.

Planujemy weekend za miastem

Lubimy podróże, te małe i te duże. Czasami wystarczy mały wypad za miasto, by naładować swoje akumulatory, a potem wrócić odprężonym i zrelaksowanym do naszych codziennych zajęć. Dla tych którzy nie wiedzą gdzie spędzić kilka godzin za miastem, podsuwamy ciekawe pomysły i życzymy niezapomnianych wrażeń!

Gap year - zrób sobie przerwę!

Jesteś świeżo upieczonym magistrem i chcesz jeszcze przez rok korzystać z błogiego lenistwa…a może pracujesz już kilka lat, chciałbyś oderwać się od biurka i wyruszyć w podróż dookoła świata.... zrób sobie przerwę!

Pocztówka z wakacji - Avignon

Na południu Francji w regionie Prowansja- Alpy- Lazurowe Wybrzeże wzdłuż lewego brzegu Rodanu położone jest malownicze średniowieczne miasto Avinion, które znane jest nie tylko odbywających się tu festiwali teatralnych, ale przede wszystkim z czternastowiecznego gotyckiego Pałacu Papieży, który przez cztery wieki był właśnie siedzibą papieży, a wraz z nimi ówczesnego chrześcijaństwa.

Jesienne wyprawy podróżnicze

Co prawda temperatura powoli spada, a dni nieprzyjemnie się kurczą, ale my nie musimy zapadać jeszcze w jesienno – zimowy marazm. Jeśli nie wykorzystaliśmy urlopu latem, lub po prostu zawsze mamy dużo czasu, możemy teraz rozejrzeć się za ofertami pozwalającymi wypocząć i naładować akumulatory przed nadchodzącą zimą.

Grecja dla wtajemniczonych

Jeśli wybierasz się do Grecji i chciałbyś dowiedzieć się, jakie są sztandarowe miejsca na półwyspie, które koniecznie musisz zobaczyć - nie czytaj tego artykułu!

Turystyka rowerowa

Sobotnie jesienne popołudnie. Dodam wolne. Pogoda może nie rozpieszcza, ale też nie pada deszcz. Co robimy? Oczywiście setki razy planowaliśmy zacząć prowadzić zdrowy, aktywny tryb życia. Nowy rok, pierwszy dzień miesiąca, kolejne urodziny – szukaliśmy szczególnego dnia, w którym moglibyśmy wprowadzać te wspaniałe zmiany. Niestety wielu z nas zabrakło silnej woli już po kilku tygodniach, w mniej optymistycznej wersji dniach. Jakoś łatwiej jest nam zostać na kanapie, obejrzeć kolejną powtórkę naszego serialu i odpocząć po ciężkim tygodniu. Można jednak inaczej, nie jest to trudne i nie wymaga wywracania całego życia do góry nogami.

Wolontariatem po świecie

Czy warto poświęcić rok na wolontariat w państwie, które przeciętnemu Polakowi nie kojarzy się z niczym konkretnym? Pewnie że tak, ponieważ każda podróż rozwija! W jaki sposób - dowiedz się z wywiadu z Robertem Rydzewskim, który właśnie wrócił z Macedonii.

Autostop, autostop, wsiadaj bracie dalej hop!

„Jedziemy autostopem, jedziemy autostopem. W ten sposób możesz bracie przejechać Europę”. Dobrze wszystkim znane słowa piosenki Karin Stanek w dzisiejszych czasach nabrały nowego wymiaru. Dlaczego ten bezpłatny środek transportu wzbudza obecnie takie zainteresowanie? Czy naprawdę warto spróbować?

„Birma w odcieniach czerwieni” w Poznańskim Klubie Podróżnika

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie „Birma w odcieniach czerwieni”- wernisaż wystawy fotograficznej Ani Błażejewskiej. Oczywiście podczas spotkania Ania będzie również opowiadać o Birmie i pokaże ją na slajdach:)

W krainie koniczyny,owiec i Guinnessa - Irlandia

Irlandia budzi skojarzenia ogromnych połaci pól we wszystkich odcieniach zieleni, na których sielskie życie prowadzą stada krów i owiec. Jak się okazuje, Irlandia to także kraj o niewyobrażalnie pięknym wybrzeżu gdzie góry stykają się ze stromymi klifami i morzem o lazurowym odcieniu. To także kraina, w której żyją niezwykle gościnni i otwarci ludzie, którzy służą pomocą o każdej porze dnia i nocy.

MAYAYAYA

Drugi koniec świata, tam, gdzie temperatura sięga zenitu, a ludzie potrafią zrobić z banana tysiąc potraw (gdzie każdy autobus ma swojego Krzykacza, a każdy mieszkaniec swój hamak). Trochę nad Kolumbią, trochę pod Meksykiem. Dobre 12 godzin lotu stąd.

Chorwacki raj na ziemi

Kto chciałby spędzić wakacje zarówno w górach jak i nad morzem, niech wybierze się do Chorwacji. To kraj, w którym Adriatyk dotyka stóp Alp, na turystów czekają oszałamiające dary natury, turkusowe morze i wspaniałe plaże. To kraj pełen zabytków i prawdziwych pereł architektury, kryjących w sobie ślady minionych epok.

Szlak Piastowski

Prastare czasy piastowskie pozostawiły trwałe pomniki przeszłości. Począwszy od monumentalnych budowli sakralnych po niewielkie znaleziska zgromadzone w zbiorach muzealnych, wszystkie zabytki i zbiory przypominają epokę naszych pra, pra dziadów, epokę, w której rodziło się państwo polskie. Obecnie tereny te to perełka turystyczna ze względu na walory historyczne, ale także malownicze krajobrazy.

Skok do góry [g]