Artykuły

Nowa szkoła filmowa w Łodzi

Trwa rekrutacja do dwuletniej Policealnej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej „On Air”. Dyrektorem artystycznym szkoły została popularna aktorka, reżyserka i producentka telewizyjna – Małgorzata Potocka.

Zwiększenie zysków poprzez skuteczną sprzedaż i negocjacje

Potencjał oraz szereg umiejętności to cechy charakteryzujące dobrego sprzedawcę. Osiągnięcie bez nich większych efektów sprzedażowych jest praktycznie niemożliwe. A Negocjacje? Jak wiele od nich zależy wie każdy handlowiec.

Efektywny lider zyskiem dla firmy.

Praca zespołowa przynosi lepsze wyniki. Co należy robić by zespół pracował zgodnie i efektywnie? Jakie cechy powinien posiadać dobry lider? Czy każdy jest urodzonym przywódcą?

Dobry marketing - źródło efektywnie działającej firmy.

Dobra strategia marketingowa jest dziś filarem działalności. Co trzeba o niej wiedzieć i kto ją właściwie tworzy?

Zarządzanie strategiczne – klucz do sukcesu!

Zarządzanie przedsiębiorstwem, skuteczne kierowanie ludźmi, budowa wizerunku biznesowego. To główne problemy, z którymi zmagają się właściciele firm. Niektórzy wspomagają się pracą drogich specjalistów. A czy jest tańszy sposób? Oczywiście! Rozwiązaniem jest samodzielne stworzenie profesjonalnej strategii. Tylko jak ją napisać? Jakie elementy powinna zawierać?

E-doskonalenie dla pracowników nieruchomości

Są takie zawody, w których ciągła edukacja to wymóg nie tylko rynku, ale i prawa. Pracownicy nieruchomości – pośrednicy, zarządcy i rzeczoznawcy majątkowi - mają coroczny obowiązek doskonalenia zawodowego. Czy to zawsze wiążą się ze spędzaniem wielu godzin na sali szkoleniowej? Czy męczące dojazdy do miejsca kursu są nieuniknione? I najważniejsze: czy szkolenia to tylko sucha teoria?

Jak nauczyć dziecko zegara?

Czas jest pojęciem abstrakcyjnym – zrozumienie mechanizmu jego odmierzania, a następnie odczytywania godzin na zegarku wskazówkowym sprawia maluchom wiele trudności. W przysłowiowej „kropce” często są również rodzice, którzy nie potrafią objaśnić najmłodszym tematu w prosty i zrozumiały sposób. Oto kilka przydatnych porad, jak nauczyć dziecko, czym jest czas i jak się go odmierza.

Kierunek: kolonie!

Sposób na aktywne spędzenie wakacji czy połączenie pasji z praktyką zawodową? Coraz więcej studentów decyduje się na ukończenie kursu opiekuna kolonijnego głównie przez wzgląd na te dwa czynniki. Także praktykujący nauczyciele nie stronią od tego typu szkoleń.

Komputerowa magia dla początkujących

Photoshop – magiczne narzędzie XXI wieku. Parafrazując reklamy można by powiedzieć: „Zakłamuje rzeczywistość od 23 lat”. Zakłamuje, to prawda, ale ciężko również przecenić pożytek, jaki z niego płynie. Żadna firma reklamowa, żadne wydawnictwo, żaden fotograf nie wyobrażają sobie dzisiaj życia bez tego programu. Czemu więc i Ty nie miałbyś/miałabyś nauczyć się swobodnie nim posługiwać?

Niepełnosprawni maturzyści, którzy chcą studiować, mają szansę na Indeks marzeń

Indeks marzeń to konkurs zorganizowany z myślą o niepełnosprawnych maturzystach, którzy chcą studiować, ale – z uwagi na niskie dochody swoich rodziców lub prawnych opiekunów – nie mogą sobie na to pozwolić. Organizatorem konkursu jest Akademia Odnalezionych Nadziei prowadzona przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Podwodna przygoda

Niedawno u wybrzeży Dominikany odkryto wrak statku opuszczonego niegdyś przez jednego z najbardziej znanych piratów. Kapitan William Kidd doczekał się swojej czarnej legendy, wielu filmów i książek. W brytyjskiej literaturze jest jednym z najbardziej malowniczych przestępców.

Wiosenna reaktywacja twórczego potencjału

Wiosna to czas przypływu energii i zapału do realizacji różnych pomysłów. To odpowiednia pora, by wybrać się na jakieś niebanalne warsztaty i spróbować czegoś nowego. Poznań ma dla nas niejedną ofertę.

Stypendium z Wyboru - Daj się wybrać!

Trwa nabór aplikacji w I edycji unikalnego programu stypendialnego Stypendium z Wyboru - Daj się wybrać!. Jest to inicjatywa Fundacji Absolvent.pl, skierowana do wszystkich studentów, uczących się w Polsce lub osób z polskim obywatelstwem, studiujących za granicą oraz absolwentów do roku od ukończenia studiów.

Seniorzy w akcji

Ostatnie lata ujawniły konieczność dostosowania ofert szkół wyższych do potrzeb osób w dojrzałym wieku. Przyjęło się, że wiek emerytalny to czas, kiedy należy dać sobie okazję do odpoczynku po wieloletniej pracy zawodowej. Okazuje się tymczasem, że polscy emeryci wcale nie mają ochoty na bierne przyglądanie się rzeczywistości. Zmieniający się w straszliwym tempie współczesny świat skrywa przed nimi wiele tajemnic, a oni pragną je odkrywać.

Sposób na udaną studniówkę

Styczeń to gorący czas dopiero co przywitanego karnawału oraz sezon typowo studniówkowy. Wśród trzecioklasistów szkół ponadgimnazjalnych daje się wyczuć zniecierpliwienie, podekscytowanie, a także ciekawość. Jak będzie wyglądał bal wieńczący naukę szkolną? Co zrobić, aby studniówkowy wieczór pozostał w naszej pamięci jako czas magiczny, niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju?

10 przykazań studenta

Każdy szanujący się student ma swoje zasady. Jest to tak zwany, niepisany dekalog studencki. Głównym jego założeniem jest przetrwać studia i otrzymać wymęczony tytuł magistra. Nawet nie zdajecie sobie sprawy od ilu rzeczy musi się człowiek powstrzymać, aby ukończyć studia.

Maraton Pisania Listów

Wyobrażasz sobie nie mieć prawa do posiadania własnego zdania, do wypowiadania na głos swoich poglądów politycznych i religijnych, do pisania na dowolny temat, do sprzeciwiania się wobec cierpieniu niewinnych? Niestety są kraje, w których podstawowe prawa człowieka są łamane, a ludzie mogą przypłacić życiem za prawdę i dobroć serca. My jednak możemy sprzeciwić się temu. Zachęcam do wzięcia udziału w maratonie pisania listów, który zorganizowało Amnesty International. 11 grudnia br wyraź swój sprzeciw i złóż podpis!

Wszystkie metody prowadzą do języka!

Przychodzi taki moment w życiu, że mamy ochotę nauczyć się języka obcego. Wybór dość trudny, jest ich bowiem tyle, że nie da się zliczyć na palcach rąk i nóg. I w końcu jest! Ten jeden, jedyny - nasz ukochany - język obcy! Ale jak się go nauczyć? „Nie od razu Rzym zbudowano, z językiem jest tak samo” - wymyślone na poczekaniu powiedzonko pokazuje jak ciężko jest czasem poradzić sobie z nauką języka, ale uwaga! Nie załamujcie rąk, bo na język jest sposób, nawet więcej niż jeden!

Gaudeamus igitur, czyli co nowego u żaków

Przyszła jesień, a z nią październik i nowy rok akademicki. Ulice Poznania z dnia na dzień wypełniły odgłosy kroków studentów podążających doskonale wydeptanymi ścieżkami na wydziały. Półki w bibliotekach zaczęły straszyć pustką, za to te w akademikach uginają się pod ciężarem wiedzy. Jakie zmiany przygotowały dla nas poznańskie uczelnie wyższe? Oto nowości witające powracających z wakacji żaków.

Kursy szybkiego czytania - bajka czy inwestycja?

Nowy rok akademicki niesie za sobą wiele wyzwań. Szeroki zakres materiału, kolokwia, wiele rozdziałów do przeczytania i tak mało czasu na przyswojenie wiedzy. Czy istnieje złota metoda, aby tak wiele obcego nam materiału stało się nam bliższe. Jedna uniwersalna metoda prawdopodobnie nie istnieje ale możemy pomóc sobie w codziennym przyswajaniu wiedzy dzięki szybszemu czytaniu.

Skok do góry [g]