Artykuły

Z szosy na tor!

„Ciężko jest wskazać jedną konkretną rzecz, którą uważam za najlepszą. Z pewnością bardzo oddziałuje na moje zmysły i wyobraźnię, poczucie wolności i mocy jaką daje jazda na motocyklu. Można to porównać do średniowiecznego rycerza, który na swoim rumaku przemierza kolejne doliny i zdobywa świat.” Zapraszam na wywiad z Bartoszem Szablewskim miłośnikiem szybkich maszyn i początkującym rajdowcem.

Szkoła przetrwania

Potrzebujesz adrenaliny? Kontaktu z naturą? Chcesz się poczuć jak prawdziwy Tarzan? Jeśli marzy Ci się spanie pod gołym niebem, wspinaczka, piesza wędrówka i pływanie wystarczy tylko, że powiesz survival raz proszę! I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znajdziesz się w puszczy z dzikimi zwierzętami bez jedzenia i telefonu. Jeśli jednak wolisz zaplanować taką wyprawę zarówno psychicznie jak i fizycznie dowiedz się trochę o rajdach. wytrzymałościowych i szkole przetrwania!

Baloniarstwo

Któż z nas nie marzył o tym, by jak mityczny Ikar choć na chwilę wznieść się w powietrze i zobaczyć ziemię z lotu ptaka? Dzisiaj podróże powietrzne nie robią już na nikim żadnego wrażenia, ale prawdziwą frajda zaczyna się wtedy, kiedy sami mamy możliwość sterowania statkiem powietrznym. Do wyboru mamy następujące rodzaje sportów powietrznych: baloniarstwo, paralotniarstwo, spadochroniarstwo, szybownictwo oraz lotnictwo. Dzisiaj przybliżymy Wam balet kolorowych balonów.

 • kategoria: Sport
 • autor: ACI
 • data: 13.05.2011

Kowalski poznaje golfa

Golf – sport, który znamy z amerykańskich filmów. Zwykle na słowo „golf” przychodzą nam na myśl skojarzenia typu: zielona połać pięknie przystrzyżonego trawnika, elitarny klub, luksus dla najbogatszych, zadziwiające akcesoria i odpowiedni dress code. Czy golf to sport dostępny dla potencjalnego Kowalskiego? Przekonajmy się o tym!

 • kategoria: Sport
 • autor: ACI
 • data: 12.05.2011

ABC Nurkowania

Pamiętacie „Wielki Błękit” Luca Bessona? To historia życia Jacques'a Mayola, który jako pierwszy pokonał głębokość 100 m w nurkowaniu swobodnym tzw. freedivingu. Jeśli marzysz o nurkowaniu, przeczytaj od czego należy zacząć.

 • kategoria: Sport
 • autor: ACI
 • data: 11.05.2011

Dama za kierownicą, czyli panowie czapki z głów

Iza Bzyl, kobieta niebojąca się wyzwań. Prowadzi nie tylko własną firmę, ale i auto Peugeot 206 podczas rajdów, w unikatowym, kobiecym zespole.

 • kategoria: Sport
 • autor: ACI
 • data: 09.05.2011

Kajak - rozrywka dla mistrza i dla amatora

Maj to idealna pora na spływ kajakowy. Kto oczekuje tylko relaksu może wybrać się w trasę po Wielkopolsce. Dla żądnych przygód polecam ruszyć trochę dalej w Polskę. A wszystkich zapraszam na Maltę pokibicować kajakowym mistrzom walczącym o Puchar Świata.

 • kategoria: Sport
 • autor: Kaś
 • data: 06.05.2011

Do biegu, gotowi...

Ile razy ruszaliście energicznie do parku lub pobliskiego lasu z zamiarem poprawienia swojej formy? Czy zawsze wyglądało to tak, że siedząc za biurkiem lub przez telewizorem przez wiele miesięcy, a czasem nawet lat, nagle zrywaliście się do biegu? Podejrzewam, że dla wielu ludzi tak wygląda scenariusz każdej wiosny. Niestety po owym zerwaniu się z miejsca najczęściej nabywa się kontuzji, a nawet jeśli nie, to ból mięśni jest tak intensywny, że pierwszy wiosenny bieg jest również tym ostatnim...

 • kategoria: Sport
 • autor: Zuz
 • data: 04.03.2011

Do biegu, gotowi, start!

W Skandynawii pomagały w polowaniu już 5 tys. lat temu, w XIXw. służyły żołnierzom jako sprzęt do szybkiego poruszania się po śniegu, dziś ponownie zyskały na popularności. Justyna Kowalczyk udowodniła, że narty biegowe są dla każdego, również dla ciebie!

Fitness w Poznaniu

Właśnie zdecydowałeś się wprowadzić odrobinę sportu do codziennego życia, a może od lat jesteś klientem klubów fitness? Musisz wiedzieć o tym, że wybór miejsca ćwiczeń jest niezwykle ważny. To przecież klub i jego atmosfera wpływają w dużej mierze na to czy chce nam się ruszyć z wygodnej kanapy i popracować nad swoim ciałem i kondycją. Oczywiście bardzo przyjemną formą wysiłku fizycznego jest ruch na świeżym powietrzu, jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem temperatur poniżej zera zapraszamy do naszej wycieczki po poznańskich klubach fitness.

Łyżwy – sposób na zdrową rozrywkę.

Pomimo, iż na dworze zimno i śnieżnie, to wcale nie musimy biernie spędzać naszego czasu wolnego. Późna jesień i zima to doskonały okres, aby skorzystać z sezonowej rozrywki, jaką oferują nam lodowiska. Jazda na łyżwach, podobnie jak jazda na rowerze, to czynność, która raz wyćwiczona nie zostaje nigdy zapomniana. A radość i pozytywne naładowanie energią jakie zapewnia nam nieco ruchu na świeżym powietrzu jest bezcenne, szczególnie w te ponure zimowe dni.

Rowerowe zmagania z Poznaniem

Do polskich miast powoli dociera moda na rowery. Mimo że nasz klimat niezbyt sprzyja tej formie transportu, to nawet zimą niektórzy wybierają dwa kółka, a latem ulice zapełniają się rowerzystami. Coraz popularniejsze (czytaj – modniejsze) stają się rowery miejskie (zwane holendrami/holenderkami), a co ambitniejsi szukając czegoś nowego i intrygującego przesiadają się na ostre koło. Mimo tego powoli wzrastającego, oddolnego trendu miasta nie zawsze sprzyjają rowerom. Przyjrzymy się, jak wygląda sytuacja w Poznaniu.

Słoneczna radość zimą

Za oknami szaro, buro i nieprzyjemnie. Każdemu z nas coraz częściej zdarza się pomyśleć o wizycie w solarium w poszukiwaniu słońca. Brakuje nam radości wewnętrznej a przecież jest na to doskonały sposób.

Przygoda z ZOŚKĄ - kilka słów o Footbagu

Footbag - termin tajemniczy, znany zapewne tylko wąskiej grupie pasjonatów. Zatem jaśniej. ZOŚKA. O! W tym momencie w niektórych głowach się rozjaśniło, przynajmniej częściowo. Nazwa ta, kojarzona zwykle z dziecięcą, podwórkową zabawą jest jednak tylko jedną z odmian FOOTBAGU - sportu polegającego na podbijaniu nogami woreczka z sypkim tworzywem i wykonywaniu nim efektownych tricków. Zabrzmiało poważnie. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej, nadal mało popularnej dyscyplinie, która ma w Polsce może niezbyt liczne, ale za to na światowym poziomie grono footbayerów.

Sezon morsowania czas zacząć!

Na dworze robi się coraz zimniej. Jesień na dobre zagościła w Poznaniu a do zimy tuż, tuż. Najchętniej zaszylibyśmy się w ciepłym pokoju, z gorącym kubkiem herbaty i obejrzelibyśmy jakiś film, prawda? Są jednak ludzie, którzy z radością wyczekują chłodnych dni. W dodatku zamiast skryć się pod ciepłymi swetrami i kurtkami, wolą wskoczyć na kąpiel do lodowatej wody! Przyjęło się nazywać takich ludzi morsami. A może wszyscy nimi jesteśmy, tylko jeszcze o tym nie wiemy?

 • kategoria: Sport
 • autor: Kaś
 • data: 02.11.2010

Bilard – sport dla amatorów pubów.

Każdy sport ma to do siebie, że dostarcza nam wielu emocji. Jedne wymagają większego nakładu energii, a drugie przeznaczone są dla amatorów niewielkiego wysiłku fizycznego. Bilard jest sportem, który uprawiać może praktycznie każdy, bez ograniczeń wiekowych i wymogów kondycyjnych. Gra sędziwa, bo mająca swoje początki już w XV wieku, lecz ciągle cieszącą się ogromną, niesłabnącą popularnością.

Z rakietą i piłką sam na sam – czyli czym jest squash.

Squash – obco brzmiąca nazwa, niekoniecznie wszystkim znana. Najwyższy czas to zmienić! Czego nam trzeba? Niewiele – rakiety, piłki i odpowiedniego kortu. Można grać zarówno samodzielnie (w celach treningowych), jak i w parach.

Sporty dla znudzonych

Nie od dziś wiadomo, że są sporty i sporty. Jedne gromadzą miliony kibiców na całym świecie, o innych mało kto wie, poza grupkami zapaleńców. Obie kategorie mogą jednak dostarczać równie dużo emocji, zabawy i wysiłku fizycznego. A jeszcze lepiej, jeśli można uprawiać je wszędzie, nawet w centrum miasta.

Złowieni na spinning

Nudzą Ciebie kolejne zajęcia fitness, siłownia nie spełnia Twoich oczekiwań a na rower za zimno? Spróbuj swoich sił na zajęciach ze spinningu!

Graj niebanalnie

Już dawno nasz narodowy sport - piłka nożna przestał Polakom wystarczać. Nawet koszykówka, tak popularna w latach 90-tych, dziś spowszedniała. Wiele osób szuka alternatywy, która zaspokoiłaby potrzebę adrenaliny i rywalizacji. Wbrew pozorom daleko szukać nie trzeba – Poznań kryje ciekawe dyscypliny, które czekają tylko na nas.

Skok do góry [g]