Artykuły

Bayan Azdırıcı Hap İşe Yararmı

Bu piyasada ve sex shoplarda satılan azdırıcılar işe yarıyormu ?

ŚCIANAnaŚWIAT

"(...) Dorosły zupełnie nie zna dziecka, nie pamięta swojego dzieciństwa. Nie jest nawet pewne, że każde dziecko jest zawsze w stanie mówić o swoich przeżyciach, lękach, o swoich potrzebach. Ale zawsze będzie o tym mówić lepiej niż dorosły." Momo

Muzyka prosto z serca

Joasia Przybyło, zwana przez znajomych Ciacho, to rozśpiewana, serdeczna dziewczyna. W wywiadzie nie tylko opowiada nam o swojej pasji, śpiewie gospel, ale i zachęca każdego do warsztatów gospel, bo przecież "śpiewać każdy może"!:)

Atak klonów, czyli o cosplay słów kilka

Każdy z nas w dzieciństwie na pewno marzył o tym, żeby przez chwilę wyglądać jak swój ulubiony bohater filmowy lub komiksowy. Czasami chcielibyśmy widzieć w sobie Supermana lub Larę Croft. Wszystko przed nami. Wiedzą o tym pasjonaci cosplay.

W moim magicznym świecie

Inochi, czyli Zuza Konarska,wesoła pasjonatka o wielu twarzach (inspirowanych mangą i anime).W wywiadzie dla nas opowiedziała o swojej największej pasji przybliżając nam kulturę fanów mangi i anime.

Fotografia – pasja amatora i profesjonalisty

Mania fotografii ogarnia coraz więcej osób i nie wygląda na to, aby miała się skończyć w najbliższym czasie. Od kiedy możliwość zrobienia zdjęcia jest zawsze pod ręką, a w ich robieniu nie musimy ograniczać się rozmiarem kliszy, zdjęcia robią wszyscy. Nie ma w tym zresztą niczego dziwnego – fotografia nie jest ani trudna, ani wymagająca, a przynieść może sporo przyjemności.

Zaprojektuj się

Znasz to uczucie kiedy idziesz ulicą i mijasz dziewczynę w identycznej bluzce czy spódnicy. Nie jest to miłe, ale doskonale wiesz, że jest to czasem nieuniknione. Nieważne w jakim sklepie zrobisz zakupy, dzisiaj wszędzie ubrania są podobne lub wręcz takie same. A każdy z nas ma swój styl, smak i chce go odpowiednio pokazać.

Festiwal Outers Spaces

Rozmawiamy z Agatą Kochaniewicz ze Stowarzyszenia Inner Spaces na temat zbliżającego się Festiwalu Murali Outer Spaces.

Tango z teatrem

Jakub Papuga, od 11 lat aktor Teatru Polskiego w Poznaniu. Charyzmatyczny człowiek, który o swojej wielkiej pasji - aktorstwie mógłby opowiadać godzinami. W wywiadzie dla nas zdradza nam, jakie są kulisy zawodu aktora oraz udziela kilka cennych wskazówek dla osób zainteresowanych studiami aktorskimi.

ARTenalia

Festiwal ARTenalia to trzydniowa prezentacja kultury studenckiej kierowany do wszystkich, którzy chcą w majowe dni zapoznać się z młodą sztuką. Szerokie spektrum prezentowanej twórczości i mnogość wydarzeń gwarantują każdemu znalezienie czegoś dla siebie.

Ręcznie wykonany ozdóbki wielkanocne

Zbliża się czas kolorowych pisanek i pięknie przystrojonych koszyczków. Jeśli szukacie niebanalnych pomysłów na świąteczne ozdoby, spróbujcie razem z nami wykonać kilka oryginalnych pomysłów i przystroić nimi wielkanocny stół.

Międzynarodowy Festiwal Fotografii Młodych

Już po raz trzeci w małym miasteczku na Podkarpaciu spotkają się twórcy polscy i zagraniczni prezentujący różne gatunki fotografii. Będą to zarówno artyści uznani, jak również posjonaci zaczynający swoją przygodę z fotografią.

Bliscy nieznajomi - legendy i mity w Teatrze Polskim

Edyp, Elektra, Hamlet, Don Kiszot, Janosik… Co łączy te legendarne postacie? Jakie wartości przekazują kolejnym generacjom oraz pierwowzory jakich zachowań reprezentują? Odpowiedzi na te trudne pytania można znaleźć w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Komórkowy zawrót filmowy! Ruszył konkurs MovieFon!

W ramach Studenckiej Wiosny NZS organizuje w Poznaniu Ogólnopolski Studencki Konkurs Filmów Krótkometrażowych MovieFon skierowany do studentów wszystkich uczelni.

Butoh, czyli piękno w japońskim wydaniu

Japonia to dla mnie kraj paradoksów, powstałych w wyniku zetknięcia się japońskiej kultury z kulturą Zachodu. Owszem, Japonia stała się jedną z największych potęg ekonomicznych i gospodarczych świata. Jednocześnie jednak stała się miejscem samotności, pośpiechu, przepracowania i chorej chęci wyprzedzenia Zachodu. W takich warunkach zrodził się taniec mroku- butoh.

Teatr Doc.

To ciekawe, że choć w rosyjskich mediach nie można dowiedzieć się prawdy, pozostawiono wolną rękę w sferze kultury. Stąd teatr mógłby dyskutować na trudne tematy, stawiać niewygodne pytania i dążyć do prawdy. Niestety teatr polityczny w Rosji uważany za medium informacji, jest ostro krytykowany przez ludzi z teatralnej branży. Uważają oni, że polityka to temat niegodny teatru, zajmują się estetyką, a nie tym, co dzieję się na ulicy. W dodatku posiadanie tak wybitnych dramaturgów jak Czechow czy Ostrowski skłania do wystawiania ich dramatów. Na szczęście istnieje grupa ludzi, która ma odwagę poprzez swoje przedstawienia nieść prawdę.

Twoja jesienna przestrzeń

Za oknem coraz bardziej ponuro i szaro, nie ma już prawie kolorowych liści w milionach odcieni żółci, pomarańczu i czerwieni, a do śniegu jeszcze (teoretycznie, bo klimat Polski bywa zaskakujący) trochę czasu. Trudno byłoby zmienić coś na zewnątrz – jesień rządzi się swoimi prawami, ale możemy zając się wnętrzem naszego domu.

Papierowy design

W dobie, gdy wszystko jest eko, nie da się pominąć tematyki designu. Jedną z odpowiedzi na takie wyzwanie jest niewątpliwie papier. Wydawałoby się, że temat wyczerpany i nic nowego nie można już w nim wymyślić, chociażby ze względu na jego nietrwałość. Nic bardziej mylnego. Chociażby dlatego, że wiele rzeczy wcale nie jest używana na tyle długo, by nawet będąc wykonaną z papieru, zdążyła się zniszczyć (ile razy używamy foliówek z supermarketów? Czy są one trwalsze niż torba papierowa? Różnie to bywa...)

Tadeusz Kantor / Piotr Uklański “The Year we Made Contact”

Wystawa, na zakończenie programu roku 2010 w Art Stations Foundation w Poznaniu - to kolejny, równoległy pokaz dwóch postaw artystycznych, a zarazem dwóch twórców reprezentujących różne generacje, doświadczenia, zainteresowania.

Sztuka zdobienia tkanin

Szukasz oryginalnego prezentu na święta? A może przygotujesz coś samodzielnie? Centrum Hobistyczne Kreatywnie.com w Poznaniu, przygotowało krótkie szkolenie z zakresu zdobienia tkanin.

Skok do góry [g]